A je tu nová hvězda!

pondělí 9. únor 2009 13:22

Eva Vrbková
foto: Ivan C.

Když jsem zval Evu Vrbkovou, aby zazpívala na bohoslužbě v Desertu, věděl jsem, že je dobrá. Ale že je takhle vynikající, to jsem tedy opravdu nevěděl!

Eva Vrbková je přední herečka Divadla Husa na provázku. Seznámili jsme se už někdy před dvanácti, třinácti lety, kdy jezdívala k nám do Dubenek s Evou Tálskou jako členka Studia Dům. Už tehdy na sebe upozorňovala výrazným talentem, nejen hereckým, ale i hudebním. Kdo by si ji pak nepamatoval v roli Viktorky v provázkovské Babičce?

Mimořádný hudební cit jí pomáhal i v mnoha dalších rolích a bylo jen otázkou času, kdy se Eva vydá na samostatnou dráhu zpěvačky. V posledních měsících (ale možná už nějak jinak dřív, to nevím) vystupovala Eva ve dvojici s Matějem Plíhalem, který ji doprovázel na piano.

Včera na bohoslužbě v Desertu došlo k dalšímu posunu - vedle piana se objevily poprvé i viola a perkuse. Asi desítka písní přítomné diváky naprosto nadchla, Eva Vrbková představila vyzrálý program originální hudby, v níž se mísí vliv Ivy Bittové (jak jinak v Brně) s postupy jazzovými a folklórními, to vše umocněné technickými finesy a la Ridina Ahmed.

Člověk nemůže nepomyslet na to, že právě Iva Bittová opustila svou hvězdnou hereckou kariéru na Provázku a vydala se neprošlapanými cestami pěveckými. Půjde Eva Vrbková v jejích stopách, to znamená vlastní neprobádanou cestou? A dojde její hudba po světě podobného ohlasu? Myslím, že na to má.

Štěpán Hájek

Štěpán Hájek

Štěpán Hájek

Jsem farář Českobratrské církve evangelické, na Lidovkách.cz píšu od dubna 2006. Články napsané před spuštěním nového systému, v soutěži i po soutěži, lze nalézt v rubrice Oblíbené blogy.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik