Povzbuzujte se

úterý 6. leden 2009 12:05

PF 2009
foto: Klára H.

Na Nový rok jsem kázal o těch nejjednodušších věcech, které jsou zároveň nejdůležitějšími - a někdy možná i nejtěžšími. Mimo jiné jsem říkal i následující slova, která berte jako mé novoroční přání vám všem, kteří to tu ještě čtete.

„Naštěstí nejsme v životě sami. Nemusíme všechno před sebou tlačit jako balvan, bez pomoci a v totálním vysílení. Jsou ještě lidé okolo nás, je tu společenství, které nás může podržet, které nám může být nablízku, o které se můžeme opřít.

Sám by člověk klesal vysílen, ale povzbuzení, podpora, posila - to je něco, co nás dokáže držet nad vodou a dodávat nám sil. Můžeme a máme se vzájemně povzbuzovat, tak se projevuje láska a sounáležitost. Vždyť to přece ví každý sportovní fanoušek, co zmůže pořádné povzbuzování, jak člověku dodá sil a stimuluje k lepším výkonům. A všude jinde v životě je to obdobné, tam, kde jsou lidé s námi, kde nám přejí, kde mají pro nás pěkná slova, tam dokážeme neupadnout, vykročit a něco dělat.

Ale povzbuzovat se máme navzájem, i my máme vlévat síly druhým, ne jen čekat, až druzí posílí mě. My buďme těmi, kteří povzbuzují druhé, dávají jim najevo svůj zájem a svou účast.“

Štěpán Hájek

Štěpán Hájek

Štěpán Hájek

Jsem farář Českobratrské církve evangelické, na Lidovkách.cz píšu od dubna 2006. Články napsané před spuštěním nového systému, v soutěži i po soutěži, lze nalézt v rubrice Oblíbené blogy.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik