Ještě není pozdě

čtvrtek 6. listopad 2008 11:48

rostou a budou se ptát
foto: Ivan C.

Jsem pro zákaz KSČM.

Považuji za velmi podivné, že u nás dosud existuje strana, která se svým názvem hlásí k prokazatelně zlé a ničivé ideologii. Jestliže se komunisté distancovali od zločinů minulosti, jak tvrdí, proč tedy nebyli ochotni se alespoň přejmenovat? Mohli tak svou distanci jasně vyjádřit. Nebo je jim třídní nenávist přece jen milejší než dobré mravy?

Argument, že zákazem se nic nevyřeší, nezdá se mi zcela přesvědčivý. Ano, oni se budou dál scházet, působit v jiných stranách, šířit své učení. Ale zapomíná se na zásadní věc - jak vysvětlit dětem, že komunismus je zločinný, když máme komunisty v parlamentu a tváříme se, jako by to bylo v pořádku? Nerelativizují se oběti násilí? Neospravedlňuje se nelidskost totality? Neřekne si mladá generace, že ten komunismus asi nebyl tak zlý, když jsme se po jeho pádu ani nenamáhali s ním zúčtovat?

Ještě není pozdě. Současné iniciativě, která ukazuje na konkrétních případech porušování zákona, velice fandím. Zákaz KSČM by byl dobrým vzkazem pro příští generace.

Štěpán Hájek

Štěpán Hájek

Štěpán Hájek

Jsem farář Českobratrské církve evangelické, na Lidovkách.cz píšu od dubna 2006. Články napsané před spuštěním nového systému, v soutěži i po soutěži, lze nalézt v rubrice Oblíbené blogy.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik