Ze sítě do života

úterý 23. září 2008 12:35

podzim se blíží
foto: Klára H.

Díky svému blogování jsem postupem času získal tři internetové (ale ne virtuální) kamarádky, které už mi napsaly spoustu pěkných a zajímavých slov. Nevím, jestli i já je dokážu stejně povzbuzovat, ale říkám si, že kdybychom každý byli přes internet třem lidem pomocí, nebyl by to snad špatný výsledek.

První žije na Korfu a v zimě se tam určitě cítí osamělá, proto komunikuje po netu jak divá (sama o sobě říká, že je „nesnesitelně společenská“). Znám její rodiče a ji samotnou jsem viděl kdysi, když byla malá copatá, a taky máme některé společné známé. Mé články komentovala ze začátku docela příkře (byla naštvaná, že ji lidovky nevybraly do soutěže), potom zas hodně přejně. Teď se spíš odmlčela, v létě má hodně práce. Umí výborně psát a divím se, že po jejích článcích z Korfu ještě nesáhlo nějaké nakladatelství a neudělalo z nich krásnou knížku. Koho to trkne?

Druhá žije na severní Moravě, miluje Beskydy. Je nemocná, ale svou nemoc obdivuhodně zvládá. Před ní klobouk dolů! Povzbuzuje už jenom tím, že píše, že se raduje - a někdy nás i staví do latě! Však to potřebujem... Táhli jsme to spolu na bigblogerovi v době bezčasí, když soutěž skončila. Napsali jsme hodně článků, které skoro nikdo nečetl, vyplýtvali jsme si témata, ale nevadí. Řekli jsme si tehdy, že budeme psát jen tak, pro radost, a to taky děláme dosud. Zrovna dneska mi vozíčkářka skypem poslala kafíčko... a zase potěšila.

A třetí včera najednou přišla k nám do sboru na schůzku mládeže! Je sice z Českého Brodu, ale v Brně teď studuje na filosofické fakultě. Psala vždycky přemýšlivé komentáře k mým článkům a já si zvykl těšit se, co mi zas napíše. Už se tu dřív jednou nebo dvakrát objevila, ale teď může chodit pravidelně. Z internetové podoby se tedy zhmotňuje, najednou je tu živá, z masa a kostí. Myslím, že těžší to bude pro ni. Píšu totiž celkem pohodově, tím může vznikat představa, že jsem výborně naladěný člověk. Ale když se pak zhmotním se vším všudy, musí to být drsný zážitek!

 

Štěpán Hájek

Štěpán Hájek

Štěpán Hájek

Jsem farář Českobratrské církve evangelické, na Lidovkách.cz píšu od dubna 2006. Články napsané před spuštěním nového systému, v soutěži i po soutěži, lze nalézt v rubrice Oblíbené blogy.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik