Svatba v dešti

pátek 8. srpen 2008 22:13

jen se leje
foto: už nevím

Datum 08. 08. 08 způsobilo, že tento pátek bylo víc svateb než obvykle. Ta poslední mi začínala až v 16 hod na palouku U buku. Když jsme se blížili v černém bavoráku k lesu, stahovala se nad námi těžká mračna, vypadalo to na totální fiasko.

A opravdu: Sotva jsme v 16,00 dorazili na místo, začalo pršet. A žádný slabý deštíček, nýbrž klasická letní průtrž, lilo jako z konve. Lidé shromáždění na palouku se pokoušeli chvíli schovávat pod deštníky, ale nakonec se všichni úprkem hnali do aut a seděli v nich dobrých dvacet minut.

To prší štěstí, říkal ženich na předním sedadle černého bavoráku. V hlase bylo slyšet obavy. Bílý oblek měl již na nohavicích zašpiněný, neboť na chvíli vystoupil z auta. To není štěstí, to je neštěstí, pravila babička na zadním sedadle a bylo jasné, co si myslí - kdybyste udělali svatbu normálně v kostele, nemuseli jsme tu sedět.

Pán Bůh to nechce, zažertoval řidič. Za chvíli to přejde, věřil farář (tedy já).

Po dvaceti minutách dunění hromu ustalo, déšť slábl, mraky se protrhaly. Vysvitlo slunce, přestalo pršet, vzduch se vyčistil. Všichni svatebčané měli najednou radost, sluníčko vrhalo na palouk nádherné světlo. Kázal jsem o manželské solidaritě a nevěsta měla černé oči, tak hluboké, že si to ani představit nedokážete.

Díky bouřce city zjitřené.

Štěpán Hájek

Štěpán Hájek

Štěpán Hájek

Jsem farář Českobratrské církve evangelické, na Lidovkách.cz píšu od dubna 2006. Články napsané před spuštěním nového systému, v soutěži i po soutěži, lze nalézt v rubrice Oblíbené blogy.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik