Milí divadelníci!

pondělí 2. červen 2008 10:18

Bajaja jede proti drakovi
foto: Ivan C.

Vaší práce si velice vážím. Kultura není žádná šlehačka na dortu, ale grunt, z něhož vyrůstá citlivost jednotlivce i charakter národa.

Vaše úsilí promlouvat k duši člověka je zásadní a v sekularizované společnosti dvojnásob důležité. Zvíře se dokáže bavit, ale nedokáže si problematizovat své myšlení a své činy, neklade si nad sebou otázky - to je výsada člověka, o niž právě vy (spolu s dalšími) pečujete a pomáháte tak člověku v jeho lidskosti.

Mrzí mě, že to někteří lidé nevědí, anebo to neberou vážně. Mrzí mě všechny urážlivé výroky, které jste si v posledních týdnech museli vyslechnout, jako byste nebyli naši pomocníci, ale nějaký obtížný hmyz. Mrzí mě, že funkcionáři ODS divadla nepodporují, ale omezují. Mrzí mě, že technologie moci vítězí nad rozmanitostí a hloubkou.

Přál bych si, aby stát podporoval kulturu daleko víc než dosud. Přál bych si, aby většina národa pochopila, že divadla jsou důležitá. Přál bych si politiky, kteří netáhnou společnost dolů, ale nahoru.

Štěpán Hájek

Štěpán Hájek

Štěpán Hájek

Jsem farář Českobratrské církve evangelické, na Lidovkách.cz píšu od dubna 2006. Články napsané před spuštěním nového systému, v soutěži i po soutěži, lze nalézt v rubrice Oblíbené blogy.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik