Pozor na přehnaný optimismus!

sobota 31. květen 2008 17:09

držíme palce
foto: nevím

Všichni si libují, jak fotbalový tým v přípravných zápasech na mistrovství Evropy obstál, ale Litva ani Skotsko - při vší úctě k soupeři - nebyla tak silná mužstva, aby ukázala, jak na tom naše reprezentace vlastně je.

Že jsme dvakrát vyhráli, ještě nic neznamená! Protivníci na Euru budou mnohem silnější a naše obrana se bude dostávat mnohem častěji do úzkých! Všiml jsem si ve druhém poločase, když hráli stopery Sivok a Rozehnal, že souhra tak úplně neklapala, toho by silnější soupeř určitě dokázal využít.

Vždycky, když se v přípravě daří, očekávání jsou velká, a na samotném turnaji pak dochází k velkému zklamání. A naopak, byly samozřejmě i případy, že při přípravných zápasech na reprezentaci lidi pískali, a na turnaji pak mužstvo příjemně překvapilo. Říká se, že vítězství jsou důležitá pro sebevědomí hráčů, ale jestli to někdy není spíš obráceně, že nás přípravná vítězství ukolébají, a když přijde na věc, nestačíme se divit. Před dvěma lety na mistrovství světa se, myslím, stalo něco podobného. Vyhráli jsme první zápas s USA a všichni už se viděli kdovíkde. Pak přišel zápas s Ghanou, který jsme projeli na celé čáře a už se z toho nevzpamatovali.

Trenér Brückner mluví často o pokoře. To je dobře. Myslím, že právě před prvním zápasem na ME, ale stejně tak i po něm, bude pro nás pokora velmi důležitá. Ostatně, nejde jen o fotbal, pokora je důležitá vždycky.

Štěpán Hájek

Štěpán Hájek

Štěpán Hájek

Jsem farář Českobratrské církve evangelické, na Lidovkách.cz píšu od dubna 2006. Články napsané před spuštěním nového systému, v soutěži i po soutěži, lze nalézt v rubrice Oblíbené blogy.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik