Krásná neděle

pondělí 14. duben 2008 12:20

kvete to
foto: J. K.

Ráno svítilo slunce a nebe bylo bez mráčku.

Krátce před osmou přijel malíř Rosťa Pospíšil a rozvěsil na dvorku své oleje. Maluje poslední dobou velká plátna, krásně barevná, hlavně modro-modrá a žluto-červená. Prosluněný dvorek se ještě víc rozzářil.

Než začaly v devět bohoslužby, vzpomínal narychlo fotograf Petr Baran, jak se jmenují jeho filmy, které tu v pátek bude promítat. Na jeden název si ne a ne vzpomenout, ale nakonec to nebylo potřeba, stačilo říct, že film bude o Janu Zahradníčkovi.

Bylo plno. Lidé vzadu stáli, někteří i na chodbě. Dvacet dětí odešlo do nedělky, ale ani nebylo poznat, že by se někde uvolnila místa. Křtil jsem čtyři dospělé, kteří nebyli pokřtěni v dětství, uvěřili až před časem a rozhodli se pro křest. Úřednice v důchodu, absolventka filosofie, t. č. v domácnosti, studentka dramaturgie a učitel fyziky.

Když bohoslužby skončily, dav vyšel na dvorek a Petr Oslzlý uvedl Rosťovu výstavu. Krásně stručně a vtipně! Slunce svítilo, jak si Rosťa přál, barvy zářily. Vynosili jsme ven židle... Kdo chtěl, tak si sedl, ostatní stáli okolo. A pak se strhl divadelní uragán - Víťa Marčík rozjel Bajaju! Byl skvělý jako vždycky, řvali jsme smíchy...

A ještě to nebylo všechno. Večer jsme měli bohoslužbu v hospodě, hrály hodně zajímavé Květy, pak něžné punkerky Sestry Steinovy, a nakonec to dojeli bigbítoví Gamba blues band. Požehnaná neděle!

Štěpán Hájek

Štěpán Hájek

Štěpán Hájek

Jsem farář Českobratrské církve evangelické, na Lidovkách.cz píšu od dubna 2006. Články napsané před spuštěním nového systému, v soutěži i po soutěži, lze nalézt v rubrice Oblíbené blogy.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik